Підготовка рук хірурга та обробка операційного поля

Что означает Підготовка рук хірурга та обробка операційного поля и что это такое? В разделе Астрономия дан подробный ответ и объяснение на вопрос.

Здесь выложено готовое сочинение на тему Підготовка рук хірурга та обробка операційного поля, которое вы так же можете использовать как реферат.

Эту, поверенную нами работу, вы можете скачать бесплатно перейдя по ссылке, но если вам необходима другая готовая работа по данному предмету, например реферат или изложение, доклад, лекция, проект, презентация, эссе, краткое описание, биография писателя, ученого или другой знаменитости, контрольная, самостоятельная, курсовая, экзаменационная, дипломная или любая другая работа, с вашими индивидуальными требованиями, напишите нам и мы договоримся.

Наша небольшая команда бывших и действующих преподавателей и авторов со стажем работы от 5-ти лет всегда вам поможет. Всего нами написано и проверено более 10 000 различных работ на образовательные темы. С нами вы получите действительно качестенный материал с уникальным текстом и обязательно хорошую оценку. Удачи в учебе!

ПІДГОТОВКА РУК ХІРУРГА

ТА ОБРОБКА ОПЕРАЦІЙНОГО ПОЛЯ

Руки хірурга найбільш часто і най-раніше контактують з раною. Тому їх підготовці до операції приділяється велика увага. Існує безліч способів обробки рук — механічні, хімічні та змішані. Класичними, які зараз у їх оригінальному вигляді не використо­вуються, але елементи яких присутні майже в усіх сучасних способах, є спосіб Фюрбрінгера і його модифіка­ція — спосіб Альфельда.

Спосіб Фюрбрінгера (1888 p.) по­лягає ось у чому. Руки миють 2 щітка­ми по 5 хв кожною в теплій текучій воді з милом. Після витирання рук кисті обробляють протягом 3 хв 70 % етиловим спиртом та 3 хв 0,5 % роз­чином сулеми. Наприкінці кінчики пальців обробляють 5 % розчином йо­ду спиртовим.

Механічна обробка пом'якшує шкіру, видаляє злущений епітелій та мікроби, а етиловий спирт та сулема діють на мікрофлору бактерицидне та бактеріостатичне — як на поверхні шкіри, так і в її порах.

Альфельд дещо видозмінив цей спосіб, усунувши з нього етап оброб­ки рук сулемою, яка проникає в організм навіть через непошкоджену шкіру. Заміть 70 % спирту етилового він узяв 96 %, який дубить шкіру, бло­куючи мікроби в її порах (вивідних про­токах потових та сальних залоз).

Під час миття рук щіткою в теплій воді з милом треба дотримувати такої послідовності: спочатку мити пальці, особливо нігті та міжпальцьові про­міжки, а потім просуватись угору аж до верхньої третини предпліччя. Ча­стіше намилювати та змивати мило, тримаючи при цьому кисті вгору, щоб вода з милом стікала через пред­пліччя, а не пальці.

Унаслідок розм'якшення шкіри в процесі операції її пори відкривають­ся і мікроби можуть потрапити на по­верхню знову, тому через 15—30 хв руки, оброблені за способом Фюрб­рінгера — Альфельда, треба знову по­

мити стерильним ізотонічним розчи­ном натрію хлориду, висушити і об­робити 96 % спиртом.

З 30-х до 80-х років був пошире­ним класичний спосіб обробки рук за методом Спасокукоцького—Кочергі-на. Руки почергово мили в 0,5 % роз­чині аміаку (Lig. Ammonii caustici) в двох посудинах по 3 хв. Метод на­дійний, не пошкоджує шкіру, але дещо незручний.

Зараз користуються хімічними спо­собами підготовки рук, яким передує гігієнічне миття їх водою з милом про­тягом 1— 3 хв. Найбільш застосовува­ним хімічним способом обробки (дез­інфекції) рук є занурення їх (кистей і нижніх третин передпліччя) на 1,5 хв у розчин С.-первомуру. Цей розчин (первомур) являє собою суміш пере­кису водню та мурашиної кислоти. На 1 л води беруть 17,1 мл 33 % розчину перекису водню та 6,9 мл 100 % му­рашиної кислоти. У ньому руки три­мають 1,5—2 хв, після чого висушу­ють стерильною серветкою. Дез-інфікують руки також іншими хімічними речовинами: йодопіроном чи повідон-йодом (1 %) — протягом З— 4 хв; 0,5 % спиртовим розчином хлоргексидину біглюконату, гібіта-ном — 3— 5 хв. У невідкладних випадках руки можна обробити 96 % етиловим спиртом протягом 1—3 хв.

Та попри всі способи підготовки, руки не стають стерильними. Для до­сягнення стерильності на руки надя­гають простерилізовані хірургічні гу­мові рукавички. Оскільки в процесі оперування рукавички дуже часто втрачають цілість (проколюються чи надриваються), іноді непомітно для хірурга, і через ці дефекти на опера­ційне поле потрапля; забруднений мікробами вміст рукавичок, надяганню рукавичок передує ретельна дез­інфекція рук за якимось із способів. Треба зауважити, що хірург насампе­ред має берегти свої руки від огрубін­ня та травматизації в побуті, своєчасно підстригати нот, змащувати на ніч кремом тощо.

Операційне поле, як і руки хірурга, треба ретельно готувати. Підготовка поля передбачає його гігієнічну оброб­ку (миття під душем всього тіла та об­мивання зони операції, гоління шкіри за ЗО хв до операції, знежирення шкіри в ділянці операції 70 % спиртом та хімічну дезінфекцію поля в радіусі 10 см навколо проекції розрізу. Найбільш уживаними дезінфікуючими речовинами є 5 % розчин йоду спирто­вий, яким шкіру обробляють двічі (за методом Гроссіха), та йодофори — йо-допірон, павідон-йод, йодонат, а також гібітан та 70 % спирт етиловий.

Йодофори використовуються у 1 % концентрації. Розчином обробляють операційне поле двічі. Гібітан (0,5 % розчин хлоргексидину біглюконату), 70 % спирт етиловий та інші хімічні речовини використовують для дез­інфекції операційного поля у разі не-переноснос-гі або підвищеної чутливості організму до йоду (останнє спостері­гається переважно до розчину йоду спиртового, рідко — до йодофорів).

Операційне поле у дітей та в зоні з чутливою ніжною шкірою у дорос­лих обробляють 70 % спиртом ети­ловим або йодофорами, але не роз­чином йоду спиртовим. Останнім часом почали закривати операційне поле після його обробки стерильни­ми клейкими плівками, через які й роблять розріз. Це підвищує асеп-тичність втручання.

Подобные материалы

Зовнішня торгівля України 2
МНСТЕРСТВО ОСВТИ ТА НАУКИ УКРАНИ ДНПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦОНАЛЬНИЙ УНВЕРСИТЕТ ФАКУЛЬТЕТ СИСТЕМ ЗАСОБВ
Особливості еволюції і змісту конституцій
В стор конституцоналзму можна видлити три пероди. Перший — кнець XVIII — початок XX ст. Конституц,
Вуглеводи 2
Тема: Вуглеводи. Поширення в природ та застосування. Навчальна мета: Закрпити поняття :
Проблемные вопросы вселенной
РАСШИРЯЮЩАЯСЯ ВСЕЛЕННАЯ Звёздное небо над головой долгое время было для человека символом вечности
Економічна освіта в США та альтернативні методи навчання
МНСТЕРСТВО ОСВТИ УКРАНИ Кивський нацональний економчний унверситет ДОПОВДЬ на тему: Економчна освта