Методи лікування тварин

Что означает Методи лікування тварин и что это такое? В разделе Медицина, здоровье дан подробный ответ и объяснение на вопрос.

Здесь выложено готовое сочинение на тему Методи лікування тварин, которое вы так же можете использовать как реферат.

Эту, поверенную нами работу, вы можете скачать бесплатно перейдя по ссылке, но если вам необходима другая готовая работа по данному предмету, например реферат или изложение, доклад, лекция, проект, презентация, эссе, краткое описание, биография писателя, ученого или другой знаменитости, контрольная, самостоятельная, курсовая, экзаменационная, дипломная или любая другая работа, с вашими индивидуальными требованиями, напишите нам и мы договоримся.

Наша небольшая команда бывших и действующих преподавателей и авторов со стажем работы от 5-ти лет всегда вам поможет. Всего нами написано и проверено более 10 000 различных работ на образовательные темы. С нами вы получите действительно качестенный материал с уникальным текстом и обязательно хорошую оценку. Удачи в учебе!

1. Методи надання лікувальної допомоги тваринам при пораненнях. Способи зупинки кровотеч і застосування при цьому лікарських засобів

Успіх лікування поранених тварин залежить від можливо ранньої, правильно наданої першої допомоги і подальшого лікування відповідно фазі раневого процесу.

Закритий метод лікування ран. Єство його зводиться до накладення швів, захисних, відсисаючих асептичних або антисептичних пов'язок. Свідчення: операційні, свіжі випадкові і вогнепальні рани після хірургічної обробки, а також гнійні рани, піддані механічній, хімічної і іншим антисептичним обробкам. Цей метод недопустимий при зараженні ран, а також при перших ознаках зараження. При асептичних операційних ранах або після повного посічення свіжих ран накладають клейову захисну або бинтову асептичні пов'язки. У випадках нагноєння накладають на рану стерильний або антисептичний відсисаючий шар.

Відкритий метод лікування ран виконується без накладення швів і пов'язок. Свідчення: рани в першій фазі раневого процесу з ознаками інфекції, а в другій фазі - рани, заповнені гидремічними грануляцією, окрім ран кінцівок і інших частин тіла, легко що забруднюються гноєм і грунтом. В таких місцях рани захищають каркасними пов'язками, не дотичними з раневою поверхнею.

Відкритий метод лікування ран забезпечує можливість аерації і дії на них сонячної радіації, що попереджає розвиток анаеробної інфекції, і доцільний в період епітеіизаціі ран, заповнених грануляцією.

Лікування із застосуванням дренажів показано в першій фазі при глибоких свіжих, запалилися і ускладнених інфекцією ран, що містять значну кількість мертвих тканин, а так само при утрудненому відтоку раневого ексудату з ніш і кишень. Для дренування використовують марлеві і трубчасті дренажі. Перші, володіючи капілярністю, є активними, їх звичайно просочують линиментами, гіпертонічними, антисептичними розчинами або протеолітичними ферментами; другі – пасивні, сприяють виведенню ексудату, вони також дозволяють здійснювати періодичне промивання ран, введення антисептичних і інших засобів. У міру зменшення виділення гною дренування припиняють.

Бездренажноє лікування ран застосовують при добре зяючих, неглибоких ранах, а при глибоких – в тих випадках, коли створений добрий стік гнійного ексудату шляхом розкриття кишень, і розтини перемичок, що утрудняють його відтік.

Перша допомога пораненій тварині повинна виявлятися негайно. Рану і її коло мастять 5% спиртним розчином йоду і вводять в неї стерильний марлевий тампон, змочений цим розчином з додаванням до нього рівної кількості дистилює або прокип'яченої води, або рясно присипати бактерицидними порошками, що містять борну кислоту, йодоформ і сульфаніламіди, або трициліном і іншими подібними порошками.

Тимчасова зупинкакровотечі. При кровотечі з неболинихсудинпростийспосіб зупинки його— тимчасове притисненнясудиничерез тканини пальцем або вранітампоном. Це легкозробитинаартерії рогу, п'ястковихартеріяхі ін.

Надійний засібтимчасовоїзупинкикровотечі — накладення кровоспинного джгута,а також захоплення на короткийтермін і перекрученнясудини, щокровоточить, гемостатіческим пінцетом. Після тимчасовоїзупинкикровотечі слід вжити заходів до остаточної його зупинки.

Окончательна зупинкакровотечіздійснюєтьсязастосуванням механічних, фізичних,хімічнихі біологічнихзасобів.

Частіше користуються кровоспинними пінцетами Кохера або Пеана. Захопивши куксу судини пінцетом, її злегка підтягають, зробивши декілька оборотів навкруги подовжньої осі, пінцет знімають. Судини, що іноді сильно кровоточать, затискають пінцетами, залишають їх в рані на деякий термін, перед зняттям їх перекручують.

При кровотечі з крупної судини, коли його не можна зупинити іншими способами, накладений пінцет залишають в рані на 12—24 ч і іноді на декілька днів.

Ігамура судини полягаєв перев'язуванні ниткоюсудини, що кровоточить.Спочатку судинузахоплюють пінцетом,а потім нижче за пінцет накладають лігатуру, зав'язуючиїї хірургічним вузлом. Якщо судину неможливо виділити з тканин, тойого обколюютьголкоюз ниткою, захоплюючи частину навколишніх тканин. У виняткових випадках застосовують перев'язку судини оддалік місця кровотечі.

Для припинення підшкірної кровотечі при ударах другого ступеня, для попередження вторинної кровотечі застосовують тиснучу пов'язку. З цією метою використовують туге бинтування полотняним або гумовим бинтом, а також накладення на заздалегідь покриту операційну рану мішечків з піском або дробом.

2. Класифікація ран і основні принципи їх лікування. Опишіть заходи асептики і антисептики

Рана (Vulnus) – відкрите механічне пошкодження шкіри, слизистої, нерідко і глибоколежачих тканин і органів, є результатом порушення зоогигиенических правил змісту тварин, безладу території ферм, пасовищ.

Класифікація: асептичні, гнійні,різані, рубані, колені,забиті, розтрощені, рвані, вогнепальні, укушені, отруєні, змішані.

Симптоми. Рана характеризуєтьсязяянням, кровотечею і болем.Клінічніознаки залежатьвід видуранячогопредмету,областітіла, глибини, напрями пошкодження. Зяяння більш вираженоу різаних, рубаних, рваних ран.

При ранах, ускладнених анаеробами, гнильною інфекцією, застосовують широкий розтин, видалення нежиттєздатних тканин. Зрошують рану підігрітим до 40°С розчином марганцевокислого калія, перекисом водню, хлорацидом, хлораміном (2% -ний розчин).

З метою попередження і лікування шоку необхідноусунутибіль,зігрітитварину. Застосовуютьсерцево-судинні засоби (кофеїн, камфору, кордиамін), новокаїнові блокади (внутрішньовенно — 0,25%-ний або 0,5%-нийрозчинновокаїну — 1 мл на 1 кг ваги), снодійніі наркотичнізасоби.

Асептика і антисептика полягають встерилізаціїшовного матеріалу, інструментів, підготовціопераційногополя ірук хірурга.

Стерилізаціяшовку.Нитки заздалегідь миють і ретельносполіскують, потімрихлонамотують на наочністеклаі обробляютьза способом Садовського. Мотки шовку поміщають на 15 мін в 0,5%-нийрозчиннашатирногоспирту, а потім на 15 мін в 2%-ний розчин формаліну, приготованого на 70% -ном спирту.

Стерилізаціякетгута проводиться заспособомГубарева.Кетгутпоміщають на 72 ч в 4% -ний воднийрозчинформаліну.

Стерилізація бавовнянихі льняних ниток. Ці ниткиволодіютьменшою міцністю, ніж шовкові.Звичайнокористуються нитками № 10-20, якими зашивають дефекти шкіри, при шві на внутрішніхорганахзастосовують більш тонкі номери.Стерилізують бавовняніі льняні нитки шляхом занурення на 24 ч в 4% -ний розчин формаліну.

Стерилізаціяперев'язувального матеріалу,хірургічноїбілизни і посудуздійснюються автоклавированием. Тривалістьстерилізаціїзалежитьвід свідчень манометра: при 1атм./126,8° — 30 мін, при 2атм./132,9° — 20 мін.Стерилізаціютекучою пароюздійснюютьабо вспеціальномутекучепаровом стерилізаторі Коха, або використовують каструлю або відро з кришкою. Тривалість стерилізації не менше 30 мін.

Стерилізація прасуваннямбілизни і перев'язувального матеріалу допускається тільки в тихвипадках, якщо не можна застосувати іншіспособи.

Підготовка рук хірурга. Оскільки руки ветеринарного лікаря постійно стикаються з об'єктами, забрудненими мікроорганізмами, то підготовка рук перед операцією має важливе значення. Обробка рук хірурга складається з двох етапів: 1) механічне очищення; 2) обробка антисептичними і дублячими речовинами.

Руки готуютьпо одному з перерахованихспособів:

- спосіб Спасокукоцкого—Кочергина. Руки миють в двох тазах з 0,5%-ним розчином аміаку протягом 5 мін. Потім витирають рушником і обробляють 70°-ным спиртом 5 мін. Піднігтьові простори обробляють 5%-ним розчином йоду;

- спосіб Кияшова заснований на використовуванні 0,5% -ного розчини аміаку, в якому руки миють щітками 5 мін і витирають рушником. Завершують підготовку рук обробкою 3% -ним розчином сульфату цинку протягом 3 мін, а піднігтьові простори і нігтьові ложа — додатково 5% -ним розчином йоду.

Стерилізація хірургічнихінструментів.Існують холодніі гарячіспособи стерилізаціїінструментів.До гарячихвідносять стерилізаціюкип'яченням у воді, фламбіроване і др.; дохолодних— стерилізаціюв потрійномурозчині Каретникова, інші прописи, диацид, шшвасепт і ін.

Стерилізаціякип'яченням у воді. Проводятьїї в стерилізаторах. Вимитіінструменти, шприци, голки і ін. кип'ятять 30 мін в дистилюючій або кип'яченій воді. Для підвищення ефектустерилізаціїінструменти кип'ятять в 3%-номрозчинідвовуглекислоїсоди або в 0,25%-номрозчині їдкогонатрію10—15 мін.

Холодний спосіб стерилізаціїв потрійномурозчині Каретникова. Розчин складаєтьсяз 20 г формаліну, 3 г феноли і 1 л дистилюючої води. Експозиція— 30 мін. Кип'яченняінструментів в 20%-номрозчині вуглекислої содибез подальшого їх протирання не викликає корозії. Інструментизберігають стерильністьдекілька місяців. Підготовка поля операції складається з механічного очищення, обезжирення, обробки антисептикою (асептизации), ізоляції поля операції. Механічне очищеннявключає миття милом (кращегосподарським), видаленняволосяного покриву голінням або вистриганням.Величинаполяопераціїповинна бути достатньою длязабезпечення стерильних умов.

Готують поле операції по одному із способів:

* спосіб Гроссиха—Филончикова. Знежирене поле операції «дублять» і асептизируют 5%-ним розчином йоду відразу після механічного очищення, а потім безпосередньо перед розрізом тканин. Інтервал між обробками повинен бути не менше 5 мін;

* спосіб Миша полягає в тому, що після гоління, механічного очищення і обезжирення поле операції обробляють 10%-ним водним розчином перманганату калія. Ізоляцію поля операції виконують за допомогою стерильних простирадл або клейонок.

Слизисті оболонки асептезируютьза іншим принципом.Кон'юнктивупромиваютьрозчинометакридиналактата врозведенні1:1000. Слизисту ротаі носової порожниниобробляютьцим жерозчином, а шкіру при вході в ці порожнини — 5%-нимрозчиномйоду.Слизиступіхвиобробляють розчином этакридиналактата в розведенні 1: 1000 або 2%-нимдізолом, 1%-ним розчином перманганату калія або 2%-ним лізолом, а шкіру навкруги анусу – 5%-ним розчином йоду.

3. Єство імунітету, його види. Застосування явищ імунітету в діагностиці. Профілактика і лікування інфекційних захворювань

Види імунітету. Прийняторозрізнятидекілька видів імунітету.

Видовий (природжений,природний) імунітет є несприйнятливістю деяких видів тварин до хвороб, що вражають інші види, наприкладсвині не хворіютьсапом, а коні не вражаються вірусом чумисвиней. Вважають, що патогенний мікроб в цьому випадку не знаходить умов в організмі тварини для свого зростання і розвитку і в результаті гине.

Придбаний імунітет характерний строгою специфічністю, тобто стійкість виробляється тільки проти певного патогенного мікроба.

Якщо після того, що хворієорганізм звільняється відзбудника,зберігаючи при цьому стійкість, то такий імунітет називаютьстерильним. Пронестерильний імунітет говорять в тому випадку, якщо після того, що хворіє ворганізмі зберігаєтьсязбудник і за рахунок цього зберігається несприйнятливість. Гуморальні чинники. В сироватці крові є нормальні антитіла, що володіють властивістю знешкоджувати мікробів.

Специфічнийімунітет до вірусних хворобпов'язаний знакопиченням в крові твариннихантитіл, що перехворіли. До групи захиснихантитіл відносятьвіруснейтралізующие, які пригнічуютьрепродукціювірусу.Проте антитіладіють на вірус до упровадженняйогов чутливу клітку, лишаю його інфекційних і токсичних властивостей.

Реакція преципітації (РП) використовується у ветеринарній практиці при дослідженні шкіряноїсировининасибірськуязву (реакція Аськолі), а також для діагностикибагатьох вірусних хвороб.Компонентиреакції — антиген і антитіло — при зустрічі утворюють в рідкому середовищі кільце сіро-білого кольору, а в агаровому гелі — сіро-білі смужки преципітації.

Заходипроти заразливих хвороб, включаютьнаступні розділи:

загальнупрофілактику заразливих хворобсільськогосподарськихтварин; специфічнупрофілактикуза допомогою специфічних засобіві методів; ліквідацію заразливих хвороб в неблагополучномугосподарстві.

В господарстві слід проводити комплекс заходів, направлених на посилення неспецифічної стійкості організму тварин до хвороб. Це досягається повноцінним годуванням, забезпеченням необхідних умов змісту тварин і добрим доглядом за ними. При проведенні запобіжних щеплень у високорезистентних тварин створюється більш напружений імунітет.

Необхідноперіодично проводити профілактичну дезинфекцію тваринницьких приміщень.

Хворою твариною роблять лікувальні щеплення із застосуванням специфічних проти даної хвороби імунних препаратів (сироватки гипериммунные і реконвалесцентов, глобуліни — полиглобулин і гамма-глобулін). В ізоляторах для хворих тварин створюють добрі умови годування і змісту, проводять загальнозміцнюючу і симптоматичну терапію.

4. Перерахуйте інфекційні хвороби жуйних і опишіть енфізиматозний корбункул і віспу овець

ЕМФІЗЕМАТОЗНИЙ КАРБУНКУЛ (Gаngrеnа emphуsematosa) — гостра інфекційна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується утворенням крепитирующих припухлостей в областях тіла, багатих мускулатурою, і швидкою смертю тварин.

Збудник— Сlоstridiа Сhauvосiе. Особливо стійкийдо дезсредствам (4-а група).

Епізоотологичеськіє дані. Хворіє велика рогата худоба у віці від 3 місяців до 4 років. Джерело збудника інфекції — хворі тварини, в трупах яких утворюються суперечки, що інфікують грунт, воду, корм. Зараження тварин відбувається з кормом і водою через пошкоджену шкіру. Захворювання має літньо-осінню сезонність. Можливі спалахи і в стійловий період. Діагноз встановлюють на підставі клінічних, епізоотологічеських і патологоанатомічних даних, а також результатів лабораторного дослідження. Диференціюють від злоякісного набряку, сибірської язви, пастереллеза.

Профілактика і заходи боротьби. Активна імунізація великої рогатої худоби — з 3-місячного до 4-річного віку. При виникненні хвороби на господарство накладають карантин. Забій тварин на м'ясо категорично заборонений. Трупи спалюють з шкірою. Лікування може бути результативним тільки в початковій стадії хвороби (Пеніцилін в дозі 4—8 тис. ЕД/кг, ди-біомицин — 40 тис. ЕД/кг). Господарство оголошуютьблагополучним ізнімаютькарантин через 14 днівз дня останнього випадку загибелі або одужання тварини і проведення заключних заходів.

ВІСПАОВЕЦЬ

Віспа овець — гостра контагиозная хвороба, що протікає з характерними папулезно-пустулезными ураженнями шкіри морди і інших місць із слабим волосяним покривом (висип) і слизистих оболонок.

Іноді у овець утворюються так звані веррукоидные (бородавкоподобные) папули. Це щільні, сухі, кольори кави освіти, яка зверху покрита лусками; при цьому епідерміс шкіри може бути сильно потовщений і перероджувався. Особливо важко протікають зливна і геморагічна форми віспи. Хвороба продовжується 20—28 днів, у виснажених і слабих тварин — довше. Гинуть 50—80% хворих особин (молодняк), частіше від сепсису. При доброякісній формі течії і у дорослих тварин смертність досягає 5—10%. Особливо важко хворіють вівці тонкорунних порід. Імунітет і специфічна профілактика. Тварини, що природно перехворіли, придбавають імунітет не менше ніж на 2 р. Протягом 8—10 міс. в сироватці їх крові знаходять вируснейтрализующие антитіла в титрах 1:20—1:40. Згасання титру антитіл не супроводиться одночасним зниженням постинфекционного імунітету. Для специфічної профілактики віспа застосовує інактивовані і живі вакцини.

5. Перерахувати протозойні хвороби тварин і описати трихомоноз КРС і трипоносомоз и коней

До протозойних хвороб тварин відносяться: пироплазмидози, тейлериоз, безноитиоз, эймериоз, изоспороз, токсоплазмоз, саркоцистоз, гистомоноз, балантидиоз, трипаносомоз, трихомоноз, бабезиоз, пироплазмоз.

Хворіють, як правило, дорослі тварини. Джерелами зараження є хворі і дуже часто перехворіли бики і корови, які протягом років можуть бути носіями інвазії.

У биків трихомоноз протікає частіше прихований, без характерних клінічних ознак. При гострій течії відзначають гіперемію, а у важких випадках — виразка слизистої оболонки, набряклість і хворобливість статевого члена і препуция.

Діагноз на трихомоноз ставлять комплексно, враховуючи епізоотичні дані, клінічну картину і результати лабораторних досліджень. В лабораторію направляють соскоби із слизистих оболонок, узяті з глибини піхви, змиви з препуциального мішка, навколоплідну рідину, абортовані плоди або плодові оболонки.

Тріпаносомози - цехронічнахворобаоднокопитних, що характеризуєтьсяпоразкою статевихорганіві утвореннямна шкірі припухлостей (таллерні бляшки),а потім парезами, паралічами і кахексією.

Збудник: Тrypanоsоma еquреrdum, що відноситьсядо сімейства Тryраnоsоmidае. Це жгутиковийодноклітиннийпаразит.

Діагноз. Ставлять на підставі епизоотологічеських, клінічних, мікроскопічних і серологичеських досліджень.

Для мікроскопічного виявлення трипаносом беруть соскоби з уражених слизистих оболонок статевих органів і пунктат (сукровицю) з країв «таллерних бляшок». Досліджують методом роздавленої краплі або з соскоба готують тонкі мазання і офарблюють їх по Романовському.

Лікування. Не проводять.

Химіопрофілактіка, а також лікування хворих і підозрілих по захворюванню тварин категорично заборонені.

6. Висловіть загальні заходи боротьби з гельмінтозами тварин. Методи знешкодження інвазивного початку в зовнішньому середовищі. Вчення академіка Ськрябіна про девастацію гельмінтів

неблагополучнихпо інвазивних хворобахгосподарствахдля попередження економічних втрат проводятьобов'язковіпротипаразитарні заходи.В комплекс протипаразитарних заходів входить такожряд нехімічних методів профілактики інвазивних хвороб. Багато паразитів тварин мають складний біологічний цикл розвитку і здатні заражати тварин за певних умов.

Біологічними методами профілактики інвазивних хвороб є: вміст тварин в умовах, що виключають або утрудняючих зараження, розвиток паразитів, їх передачу від хворих здоровим, підвищення стійкості тварин до інвазії і ряд інших заходів нехімічної дії. Ці методи направлені на розрив біологічного циклу паразитів в найслабіших його ланках.

Важливемісце в попередженні паразитарних захворювань мають заходи, направлені на підвищенняустойчивостьтварин до інвазії шляхомзабезпеченняїх повноцінними кормами,добрими умовамигодування ізмісту.

Поєднання спеціальнихветеринарних лікувально-профілактичних заходівз біологічними (нехімічними) методами профілактики надійнозабезпечує успішнуборотьбуз паразитарними хворобами тварин.

Подобные материалы

Профессиональные заболевания, вызванные полимерами
Полимеры. Неблагоприятное действие. Острая интоксикация. Клиническая картина. Формы хронической
Физиологические основы зрительных иллюзий восприятия размера
Зрительные иллюзии. Физиология иллюзий искажения. Исследование иллюзии восприятия длины и размера.
Малоінвазивні методи в лікуванні гастродуоденальних виразок, що кровоточать, у хворих похилого та старечого віку
Використання активно хрургчно тактики при лкуванн хворих похилого та старечого вку з виразковими
Планирование лекарственного обеспечения ЛПУ современный аспект
МИНИСТЕРСТВО ОБРАЗОВАНИЯ И НАУКИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ едеральное агентство по образованию
Варикозная болезнь - академическая история болезни
Варикозная болезнь нижних конечностей, стадия декомпенсации с трофическими расстройствами справа.